27/2020

Zrkadielko, zrkadielko, povedz že mi, kto je najkrásnejší v tejto zemi: narcistické fantázie mladých ľudí a štrukturálna zmena spoločnosti

článok prečítaný 608 x

Autor: Viera Žúborová

Súhrn

Súčasná mladá generácia je považovaná viacerými odborníkmi za zlomovú generáciu, ktorá je prirovnávaná ku generácii tzv. baby boomers, s nimi prišiel laicky povedané nový svet. Dá sa očakávať to isté aj od súčasnej generácie, ktorá však na rozdiel od svojich starších rovesníkov a generácií trpí viacerými spoločensko – mentálnymi krízami? Či o nej hovoríme ako o jednej z najdepresívnejších generácií, alebo na ňu prihliadame ako na narcistickú generáciu, stále je to len v negatívnych asociáciách. Cieľom predkladaného príspevku je poskytnúť pohľad na súčasné trendy a vývoj mladej generácie ako aj jej potenciálu smerom ku štrukturálnej zmene spoločnosti. Článok reaguje na tri základné nástroje zmien – individualizmus, politická kultúra a socioekonomické zmeny, a príchod a vplyv sociálnych sietí, ktoré prispievajú nielen k možnej zmene budúcich spoločností, ale aj k samotnej zmene budúcich generácií, spoločenských vzťahov a interakcií.

Kľúčové slová: mladá generácia, individualizmus, narcizmus, sociálne siete, štrukturálna zmena, Millennials a postMillennials.

Čítajte článok

Hodnotenie článku

nízke

vysoké

 
Hodnotenie: 0/5 (0)
 

Diskusia ku článku

Nový príspevok
K tejto stránke neexistuje žiaden príspevok v diskusii.

Vyhľadávanie